Apartamenty na starówce z historią w tle

noclegi w gdańsku

Na temat Gdańska i doniosłej roli, jaką odegrał w dziejach naszego kraju, uczymy się chociażby na lekcjach historii. Wszyscy z pewnością pamiętamy o waleczności naszych rodaków podczas bitwy o Westerplatte, która, swoją drogą, odcisnęła piętno na losach całej Europy, każdemu świta też coś w pamięci na wspomnienie o ponownym przyłączeniu Gdańska do Polski. No właśnie… każdy słyszał o tym mieście, nie każdy zastanawiał się jednak dlaczego tak jest. Otóż burzliwe losy i wynikającą z nich sławę zawdzięcza ono swojemu strategicznemu położeniu. To dostęp do morza sprawił, że w okolice Gdańska już we wczesnym średniowieczu zaczęli zjeżdżać się najbogatsi kupcy i rzemieślnicy z całego kraju i nie tylko. Dzięki temu położone nad ujściem Motławy do Wisły miasto może pełnić obecnie nie tylko bardzo ważną rolę przemysłową, ale również turystyczną. Przez tysiące lat rozwijała się tu specyficzna architektura, która sprawia, że apartamenty na starówce nie mają sobie równych. Zwłaszcza te położone w sercu głównego miasta cieszą się sporym zainteresowaniem turystów, przyciągając do siebie wysokim standardem oraz unikalną historią.

Gdańsk – apartamenty i noclegi z klasą

W latach swojej świetności Gdańsk był jednym z największych miast całej północnej Europy, a swoją wielkością prześcigał Warszawę, Kraków i Poznań razem wzięte. Ten ośrodek miejski pełnił funkcję najważniejszego portu całego Morza Bałtyckiego, słynął przy tym ze swojej tolerancyjności, a zatem i różnorodności etnicznej oraz wyznaniowej. To właśnie dzięki temu możemy do dziś podziwiać w nim tak unikalne zabytki, jak pochodzący z XIV wieku Kościół Mariacki, który jest największą na świecie świątynią zbudowaną z cegły, Dwór Artusa ze swoim największym piecem kaflowym w Europie czy należącą obecnie do Akademii Sztuk Pięknych Wielką Zbrojownię. Charakterystyczna jest cała architektura tzw. głównego miasta – średniowieczne działki były bardzo wąskie, dlatego właściwie każda wybudowana wówczas kamienica aż po dziś dzień zachwyca swoim nietypowym kształtem. Kiedy więc ktoś zastanawia się, gdzie spać w Gdańsku, warto polecić mu właśnie starówkę. Znaleźć tu można Apartamenty Chleb i Wino, które stanowią jedyne w swoim rodzaju miejsce noclegowe.

Nie tylko główne atrakcje…

Śródmiejska Wyspa Spichrzów wraz z otaczającymi ją atrakcjami stanowi idealne miejsce na wypoczynek urlopowy – niepowtarzalny charakter sąsiadującej z nią starówki tworzy warunki doskonałe zarówno dla wypoczynku, jak i turystyki. Poza głównymi atrakcjami Gdańska, o których można przeczytać w każdym przewodniku, warto odwiedzić kilka mniej popularnych lub całkowicie nieznanych miejsc tego miasta. Doskonałym pomysłem może okazać się spontaniczny, a więc pozbawiony jakiegokolwiek planu spacer uliczkami starówki. W ten sposób trafić można do wielu nietypowych, sklepików, zakładów rzemieślniczych czy punktów gastronomicznych, które kryją w sobie wiele ciekawych historii. Jednym z nich jest np. bar Flisak, innym – Galeria Starych Zabawek. Naprawdę warto spróbować odkrywać własnymi ścieżkami to niesamowite miasto, jakim jest Gdańsk. Apartamenty i noclegi w samym sercu starówki sprzyjają wędrówkom nastawionym na odkrywanie historii. Warto się tu zatrzymać na kilka dni lub chociaż na weekend i doświadczyć historii na własnej skórze.