Noclegi dla firm i inne atrakcje w Gdańsku

atrakcje Gdańsk

Gdańsk stanowi jeden z głównych ośrodków wypoczynkowych usytuowanych na północy kraju. Znakomicie rozwinięta infrastruktura tego miasta oraz zlokalizowane tu fajne hotele sprzyjają jednak zarówno zwiedzaniu, jak i spotkaniom o charakterze biznesowym. Współczesny model przedsiębiorczy przewiduje coraz ciekawsze systemy motywacyjne dla pracowników – jednym z nich jest właśnie turystyka biznesowa. Otóż wyjazdy służbowe służą obecnie nie tylko załatwianiu interesów, ale także szkoleniom oraz wypoczynkowi. Rozsądny pracodawca doskonale wie, że w życiu należy zachowywać zdrowy balans, dlatego właśnie w wielu współczesnych biurach pojawiają się tzw. chillout roomy, czyli strefy relaksu, w których pracownicy mogą oderwać się na chwilę od swoich obowiązków, odstresować czy w spokoju zjeść posiłek. Dzięki temu z zupełnie inną energią wracają do pracy. Na tym samym polegają organizowane współcześnie szkolenia wyjazdowe – zamiast fundowania pracownikom kilku czy nawet kilkunastu godzin dziennie na „nudnych” warsztatach przewidują także czas na zwiedzanie i inne atrakcje. Tego typu podejście gwarantuje znacznie lepsze rezultaty.

River Cruise Gdańsk – pomysł na nietypowe zwiedzanie

Każde turystyczne miasto stara się maksymalnie wykorzystywać własny potencjał, a, jak wiadomo, Gdańsk słynie z największego w kraju portu morskiego oraz charakterystycznego ujścia Motławy do Wisły. Same w sobie stanowią one już ważne na mapie interesujących punktów turystycznych miejsca, jednak związane z nimi atrakcje przyciągają prawdziwe tłumy zwiedzających. River Cruise to jedyny w swoim rodzaju zabytkowy statek pasażerski, który od niedawna organizuje rewelacyjne i bardzo inspirujące rejsy po Motławie. Z tej atrakcji mogą korzystać zarówno niezależni turyści, jak i całe grupy – zwłaszcza odbywający akurat szkolenia pracownicy mniejszych i większych firm, którzy znaleźli fajne noclegi w Apartamentach Chleb i Wino. Wystarczy umówić kurs i czekać na niepowtarzalną przygodę oraz mnóstwo relaksu. Profesjonalna ekipa luksusowo urządzonego statku dokłada wszelkich starań, by każdy z pasażerów czuł się wyjątkowo. Na pokładzie jest bar serwujący najlepsze drinki oraz zimne przystawki. Dla większego komfortu pasażerów można dodatkowo zamówić smaczny catering z restauracji Chleb i Wino.

Współczesna turystyka biznesowa – kilka wskazówek

Wybierając obecnie noclegi dla firm w Gdańsku, warto zadbać nie tylko o dobrą lokalizację hotelu, ale także o parę innych szczegółów. Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście miejsce, w którym zatrzymają się pracownicy danej firmy, jednak nic nie jest w stanie zastąpić dobrej obsługi hotelowej. Usługa concierge polega na przejmowaniu obowiązków zatrzymujących się w hotelu gości przez jego obsługę. Otóż kiedy wysłani w delegację pracownicy mają zbyt napięty grafik, by planować dodatkowe atrakcje podczas wyjazdu, może ich w tym wyręczyć hotel. To niezwykle przydatna usługa – pracownik może spokojnie zająć się szkoleniem, a po zakończonej pracy udać się na wypoczynek. W ramach tego typu usługi możliwe jest rezerwowanie biletów na wydarzenia kulturalno-rozrywkowe lub posiłki w prestiżowych restauracjach. Można więc – na przykład – zorganizować w ten sposób wspomniany rejs po Motławie, który stanowić będzie znakomitą część integracyjną każdego wyjazdu służbowego. Możliwości jest naprawdę wiele – wystarczy po prostu wiedzieć, gdzie się zatrzymać.