Turystyka biznesowa na Pomorzu

noclegi dla firm w gdańsku

Celem zdecydowanej większości (bo aż ok. 80%) podróży biznesowych odbywających się w kierunku Pomorza jest Gdańsk. To znakomity wynik w porównaniu z kilkoma procentami sąsiadującego z nim Sopotu lub Gdyni oraz innych nadmorskich miejscowości. Trójmiejska stolica wiedzie zdecydowany prym, jeśli chodzi środowisko sprzyjające rozwojowi współczesnych przedsiębiorców, toteż nie ma się co dziwić, że właśnie tu odbywa się wiele prestiżowych spotkań mających charakter konferencyjny, szkoleniowy czy po prostu czysto biznesowy. Dostęp do międzynarodowego portu lotniczego, dobrze skomunikowany z resztą miasta dworzec kolejowy oraz naprawdę fajne hotele – Gdańsk dysponuje potężnym potencjałem turystycznym, co od paru dobrych lat skutecznie jest wykorzystywane przez przedsiębiorców. W tym mieście znajdują się ponadto prestiżowe obiekty takie jak Międzynarodowe Targi Gdańskie Amber Expo czy Stadion Energa Gdańsk, które stanowią jedynie przykłady znakomicie przystosowanych do organizacji większych imprez kompleksów posiadających własną, rozbudowaną infrastrukturę. Warto wspomnieć także o Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz Centrum Stocznia Gdańska – nieco zapomnianych, jednak również zasługujących na uwagę obiektach.

Turystyczny potencjał Trójmiasta

Rzecz jasna, wyjazdy służbowe mają służyć przede wszystkim szeroko rozumianym interesom firmy, jednak jednym z założeń turystyki biznesowej jest możliwość wypoczynku uwzględniona w planie każdego wyjazdu. Do niedawna Gdańsk był traktowany jedynie jako miejscowość wyłącznie turystyczna, jednak jego potencjał jest obecnie wykorzystywany również przez przedsiębiorców, którzy coraz chętniej obierają to miasto za cel swoich wyjazdów służbowych. Odpowiednio rozplanowane delegacje mogą uwzględniać zarówno spotkania biznesowe czy konferencje, jak i zwiedzanie licznie rozmieszczonych na terenie kulturalno-gospodarczego centrum północnej Polski atrakcji, które może zaoferować turystom biznesowym Gdańsk. Wystarczy znaleźć odpowiedni nocleg – starówka będzie znakomitym wyborem. Zlokalizowane nad ujściem Motławy do Wisły stare miasto to malownicze kamieniczki, wiele zabytkowych budynków oraz wspaniałe punkty widokowe. Obowiązkowo należy przespacerować się tu ulicą Długą – znajdziemy przy niej ratusz miejski, słynny pomnik Neptuna czy też Muzeum Bursztynu. To także świetna okazja do zaobserwowania specyficznej architektury tamtejszych budowli. Będąc już na starym mieście, należy przejść się również ulicą Mariacką.

Co jeszcze warto zobaczyć w Gdańsku?

Wybierając się w podróż służbową do Gdańska, warto zabrać ze sobą dobry przewodnik albo zrobić solidny research przed wyjazdem, ponieważ atrakcji jest na tyle dużo, że może nam zwyczajnie zabraknąć czasu, by w kilka dni wszystkie zwiedzić. A naprawdę warto… Tylko tutaj możemy odwiedzić jedyne w swoim rodzaju Europejskie Centrum Solidarności. Amatorom historii spodoba się z pewnością również Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte. Z kolei tym, którzy lubią spędzać czas aktywnie, warto polecić Gradową Górę, czyli dawny Bastion Jerozolimski przekształcony obecnie na uznany za najlepszy w Śródmieściu punkt widokowy obejmujący całe miasto, będąc nam morzem, nie sposób też nie skorzystać z możliwości, jakie stwarzają przed turystami licznie występujące plaże. Jak widać, atrakcji jest naprawdę wiele, jeśli natomiast pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do tego, gdzie spać w Gdańsku, polecamy wybrać miejsce na starówce. Apartamenty Chleb i Wino to nie tylko znakomita lokalizacja, ale także profesjonalna obsługa oraz luksusowe noclegi w samym sercu gdańskiej starówki.