Wyjazd prywatny vs służbowy

noclegi w gdańsku

W zależności od tego, jaki charakter ma nasza podróż, inaczej zaplanujemy jej przebieg – co innego, kiedy wyjeżdżamy na prywatną wycieczkę, co innego, gdy uczestniczymy w kilkudniowej delegacji służbowej. Rzecz jasna, w pierwszym przypadku towarzyszyć nam będzie pełna dowolność, a jedynym ograniczeniem w organizowaniu sobie czasu będzie zawsze nieubłaganie zbliżający się dzień końca urlopu. Z kolei wyjazdy służbowe mają to do siebie, że większość wydarzeń, w jakich przyjdzie nam uczestniczyć, jest z góry zaprojektowana – konferencje, spotkania biznesowe, targi, szkolenia... Nie oznacza to jednak, że nie możemy sami zaplanować sobie czasu przewidzianego jako wolny. Niekiedy ograniczenia wynikające z napiętego grafiku pomagają nam jeszcze lepiej niż w przypadku zwykłego prywatnego wypadu zorganizować się i zmotywować do zobaczenia większej liczby atrakcji. No bo przecież warto skorzystać z tego, że gdzieś jesteśmy i nie mamy innych obowiązków na głowie. A jeśli lubimy przy okazji obejrzeć coś więcej niż piękne pokoje gościnne, Gdańsk dostarczy nam na pewno wielu ciekawych atrakcji – zarówno dla tych zwykłych turystów, jak i tych biznesowych.

Tuż po skończonym szkoleniu...

Zamawiając noclegi dla firm w Gdańsku, należy kierować się przede wszystkim możliwością wykorzystania czasu w efektywny sposób – zarówno tego, który przeznaczony zostanie na działania służbowe, jak i wolnego. Warto więc uwzględnić dostępność lokalnych atrakcji, ponieważ to właśnie one determinują niekiedy pozytywne nastawienie uczestniczących w wyjeździe pracowników. Możliwość zobaczenia bezpośrednio po skończonej pracy czy spotkaniu kilku ciekawych punktów wycieczkowych działa naprawdę bardzo motywująco. W przypadku stolicy województwa pomorskiego najlepszym wyborem na miejsce noclegu będzie tamtejsza starówka, która kryje w sobie całe mnóstwo niezwykle ciekawych atrakcji. W odległości dosłownie dwustu metrów od Apartamentów Chleb i Wino znajduje się słynny Długi Targ, który przechodzi w najbardziej znaną ulicę gdańskiej starówki – ulicę Długą. Można nią dojść spacerkiem do Targu Węglowego, mijając po drodze miejski ratusz, XVII-wieczny posąg Neptuna, a także Złotą Bramę, Muzeum Bursztynu oraz Bramę Wyżynną. W niewielkiej odległości od apartamentu znajduje się również ulica Mariacka, przy której wznosi się potocznie zwana Kościołem Mariackim Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – trzeci pod względem swojej objętości ceglany kościół na świecie.

A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym...

Na wyjeździe służbowym jesteśmy z reguły mocno ograniczeni czasowo, dlatego zwiedzamy wtedy zazwyczaj te atrakcje, które są zlokalizowane w sąsiedztwie naszego miejsca noclegowego, czyli na starówce. Jeśli natomiast wybieramy się na prywatny wyjazd i interesuje nas Gdańsk oraz wysokiej klasy apartamenty, noclegi idealne na weekendowy lub dłuższy wypad znajdziemy również wśród malowniczych kamieniczek tamtejszej starówki. To znakomity punkt wypadowy dla całej rodziny – do większości najważniejszych atrakcji jest naprawdę blisko, a przy dobrej organizacji czasowej nawet te odległe nie powinny stanowić dla zwiedzających żadnego problemu. By cieszyć się ze wszystkich trójmiejskich atrakcji, wystarczy odpowiednio zaplanować wyjazd. Nic nie stoi też na przeszkodzie ku temu, żeby połączyć wyjazd służbowy z weekendowym wypoczynkiem w gronie najbliższych. Wiele przyjeżdżających tu w delegację osób przedłuża po prostu pobyt w wynajętym przez firmę hotelu, by po tygodniu efektywnej pracy ściągnąć na miejsce swoją rodzinę i wspólnie spędzić czas nad morzem.